0
+1
-1
admin Админ. спросил 4 месяца назад
Здравствуйте!Может ли женщина не будучи в браке и имея не утешительный диагноз “бесплодие”воспользоваться услугами суррогатной мамы?Законно это или нет?



1 ответ
0
+1
-1
admin Админ. ответил 4 месяца назад
Здравствуйте, Татьяна! Вы имеете полное право воспользоваться любыми видами медицинской помощи по лечению бесплодия, в том числе, прибегнуть к использованию репродуктивных технологий – искусственное экстрокорпоральное оплодотворение, инсеминация спермой донора или суррогатное материнство. Ваше право стать матерью прописано в ст.51 Конституции Украины “Сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою». Ст.52 Конституции Украины Стаття 52. «Діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним». Более подробно Ваше право указано в ст.281 п.7 Гражданского Кодекса Украины «Повнолітні жінка або чоловік мають право за медичними показаннями на проведення щодо них лікувальних програм допоміжних репродуктивних технологій згідно з порядком та умовами,встановленими законодавством». Также есть указания на Ваше право в ст.48 Основ законодательства Украины о здравоохранении Стаття 48. «Штучне запліднення та імплантація ембріона. Застосування штучного запліднення та імплантації ембріона здійснюється згідно з умовами та порядком, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, за медичними показаннями повнолітньої жінки, з якою проводиться така дія, за умови наявності письмової згоди подружжя, забезпечення анонімності донора та збереження лікарської таємниці». Желаю удачи!



Ваш ответ